Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Strzyżewskim

2018-02-22     Małgorzaty, Marty, Nikifora     "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen     Witaj na naszej stronie.

Gorące wiadomości

A W KARNAWALE BAL BYŁ NAD BALE!

 9 lutego, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, odbyła się zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W rytmie różnorodnej muzyki wszyscy bawili się znakomicie.

                                                                   Galeria

 

 

"U BABCI JEST SŁODKO..."

8 lutego 2018r. odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wierszem, piosenką, tańcem i własnoręcznie wykonanymi upominkami wnuki podziękowały dziadkom za miłość, troskę, opiekę, wsparcie i pocieszenie.

                                                                      Galeria

 

 ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...

W ostatnich dniach w szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Klasy przybrały odświętny wygląd, pachniało własnoręcznie przygotowywanymi piernikami. W piątek cała szkolna społeczność spotkała się, żeby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Rozstrzygnięty też zestał konkurs na świąteczny wystrój klas. Wyróżnienia zdobyły klasy III i V.

                                                                                        Galeria

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

18 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Winter Wonderland". Naszą szkołę reprezentowały solistki: Patrycja Szymańska (kl. VI) i Paulina Mikos (kl. VII) oraz duet: Natalia Wołkowicz i Wiktoria Leszkiewicz (kl. IV). Paulina Mikos zajęła III miejsce w kategorii wiekowej klasy VII, I i II gimnazjum. Gratulujemy!

 

MIKOŁAJ W SZKOLE

 

 

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się wyczkiwany przez wszystkich święty Mikołaj. Wszystkich obdarował prezentami.                                                                     Galeria 

                                                                                                                                                                  

 

 

 

 W TEATRZE

 

5 grudnia 2017 r. uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami obejrzeli w tarnowskim teatrze im. L. Solskiego spektakl pt. "Lato Muminków". 

                                                                                                             Galeria

 

WYNIKI KONKURSÓW

  Pod koniec listopada rozstrzygnięto kilka konkursów:

 - w klasie III - "Znam lekturę O psie, który jeździł koleją"       I miejsce - Aleksy Ryndak, II miejsce - Kacper Łatka, III miejsce - Judyta Wołkowicz i Bartłomiej Szymański

- w klasie IV o tytuł "Mistrza kleksomanii", który zdobył  Kacper Cudek

- oraz Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "Jesień złotem malowana" I miejsce - Wiktoria Leszkiewicz (kl. IV).                                                                                                            Galeria
                                                                       

ANDRZEJKI' 2017

30 listopada, podczas andrzejkowego wieczoru, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość. Były tradycyjne wróżby andrzejkowe, zabawa dyskotekowa i słodki poczęstunek. Teraz pozostało tylko oczekiwanie na spełnienie przepowiedni.

                                                                                           Galeria

"NA LUDOWĄ NUTĘ"

21 listopada 2017 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach umuzykalniających "Na ludową nutę". Prowadzący w rytm ludowej muzyki zaprezentowali narodowe tańce polskie oraz piękne regionalne stroje. Opowiedzieli również ciekawostki związane z historią, obyczajami i zabawami naszego kraju. Tańce prezentowała tancerka zespołu "Świerczkowiacy".

                                                                                 Galeria
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 "DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA..."

 10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Pauliny Pawlikiewicz przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym przypomnieli to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Nad stroną muzyczną czuwała p. Wioletta Słowik.

                                                                          Galeria

 

 

W pierwszych dniach listopada uczniowie odwiedzali cmentarz parafialny i żołnierski. Modlitwą i zapaleniem zniczy uczcili tych, którzy odeszli.

                                                              

 

 

 

W październiku trzecioklasiści wybrali się na wycieczkę do młyna zbożowego w Rzepienniku Biskupim i miejscowej piekarni. Utrwalili w ten sposób wiedzę o historii chleba.

                                                                                      Galeria

 

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2017 r. siedmioro dzieci z klasy I zostało symbolicznie przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. Najpierw pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, później złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała uroczystego pasowania.

                                                                         Galeria

 

 

WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE

2 października 2017r.  w Gorlickim Centrum Kultury dzieci klas I - III obejrzały spektakl pt. "Karolcia". Przedstawienie przygotowali aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie.

 

    

 

 SPOTKANIE Z PISARZEM

 26 września 2017 uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Wiesławem Drabikiem - autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Spotkajmy się w bibliotece" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzepienniku Strzyżewskim.

                                                                                 Galeria

 

 

 SZKOLNE CZYTANIE "WESELA" STANIASŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

We wtorek 12 września 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej w  Rzepienniku Strzyżewskim włączyli się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”.    Spotkanie  z lekturą rozpoczął uczeń klasy VI zapoznając zebranych uczniów  z biografią Stanisława Wyspiańskiego  - autora  „WESELA”, która w tym roku została wybrana do ogólnopolskiego czytania. Następnie uczniowie klasy VII przeczytali  fragment lektury, zachęcając uczniów do czytania.

 
 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 4 września rozpoczął się rok szkolny 2017/2018.

Życzymy wszystkim, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów, a szkoła była miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i będziecie mieć poczucie bezpieczeństwa. Powodzenia!                                                                                                 

Wyswietlen: 74153
Aktualności
Licznik odwiedzin :
Preferowana przeglądarka Mozilla Firefox                                     Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska