Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Strzyżewskim

2020-02-25     Almy, Cezarego, Jarosława     "Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których największym jest szacunek". Daniel Defoe     Witaj na naszej stronie.

Gorące wiadomości

BAL KARNAWAŁOWY

 

24 stycznia balem karnawałowym zakończyliśmy naukę w I półroczu.

                                Galeria

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia dzieci zaprosiły do szkoły swoje babcie i dziadków. Z okazji ich święta wnuki przygotowały występy recytatorskie, wokalne i taneczne. Były też życzenia, kwiaty, laurki i drobne upominki.

                                       Galeria

 

 

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

19 grudnia odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Każda klasa zaprezentowała jedną kolędę, pastorałkę albo piosenkę świąteczną. Konkurs wprowadził wszystkich w klimat nadchodzących świąt.

                                 Galeria

 

 

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

 

 Jak co roku o tej porze naszą szkołę odwiedził wyczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj. Nie przeszkodził mu nawet brak śniegu. Wszyscy zostali obdarowani prezentami.

                                        Galeria

 

 

ANDRZEJKI' 2019

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. 

                                                                     Galeria

OTWARCIE BOISKA

19 listopada odbyło się oddanie do użytku nowego boiska znajdującego się przy naszej szkole.

                                      Galeria

 

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

14 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z ratownikiem medycznym p. Michałem Potępą. Spotkanie było okazją do przypomnienia numerów alarmowych i podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zastosowania ich w praktyce.

                                 Galeria                           Gra edukacyjna            

 

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości  i  nie ma prawa do przyszłości.”

7 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
To wielkie wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego przez społeczność szkolną. Uczniowie, podczas prezentowania części artystycznej, przybliżyli nam rys historyczny - tego wyjątkowego dla naszego narodu - święta. Zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który przypomniał wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu. Przypomniano drogę jaką przeszedł nasz kraj do 11 listopada 1918 roku.

                                                                                                                      Galeria

 

SZKOŁA Z PASJĄ "ILUZJA"

30 października 2019 roku naszą szkołę odwiedził magik, który zademonstrował nam niezwykle intrygujący program „Iluzja”. Artysta dał pokaz żonglerki, różnych sztuczek i złudzeń. Do zabawy byli włączeni też uczniowie, którzy chętnie brali udział w kolejnych etapach pokazu.

                                                                                    Galeria 

 

 

SZKOŁA PAMIĘTA

 24 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Odwiedzili cmentarz wojenny nr 114 w Rzepienniku Strzyżewskim z I wojny światowej, zapalili znicze. Pani Paulina Pawlikiewicz przeprowadziła krótką lekcje historii dotyczącą historii tego cmentarza.

                                                                                                                         Galeria

 

PASOWANIE NA UCZNIA I DZIEŃ NAUCZYCIELA

 14 października 2019 r. odbyło się "Pasowanie na ucznia". Pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności, złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała symbolicznego aktu pasowania. Na zakończenie uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości.

W drugiej części spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta.

                                                               Galeria

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

10 października 2019 r. uczniowie obejrzeli spektakl historyczny  „Ku niepodległości”. Przedstawienie przygotowane przez Agencję Widowisk Historycznych Arkona pobudziło wyobraźnię młodych widzów, dało im możliwość bliższego zetknięcia się z historią. Uczniowie uczestniczyli również w konkursie wiedzy historycznej.

                                                                                                            Galeria 

 

  "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ"

7 października 2019 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie i jego pomocnikiem - mrówką. W czasie spotkania, w formie zabawy, dzieci utrwaliły podstawowe zasady zachowania na drodze, a zwłaszcza korzystania z przejść dla pieszych i zostały uwrażliwione na zagrożenia wynikające z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dodatkowo dzięki rozdanym elementom odblaskowym pierwszoklasiści staną się lepiej widoczni dla kierowców w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym.

                                                                           Galeria

 

 25 września 2019 r. uczniowie klasy IV i V wraz z uczniami z Rzepiennika Biskupiego uczestniczyli w zajęciach w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie. W programie były ciekawe doświadczenia fizyczne wykonywane na terenie całego ogrodu. Uczniowie brali także udział w grze terenowej "Poszukiwanie zaginionej szkatułki", podczas której uczyli się posługiwania kompasem. Pózniej zwiedzili Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Zbrojownię i Smoczą Jamę na Wawelu.

                                                                                   Galeria

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się

 2 września 2019 o godz 9.00

                       Zapraszamy!

Wyswietlen: 124608
Aktualności
Licznik odwiedzin :
Preferowana przeglądarka Mozilla Firefox                                     Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska