Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Strzyżewskim

2016-12-03     Hilarego, Franciszki, Ksawery         Witaj na naszej stronie.

Gorące wiadomości

SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM

     Dnia 14 listopada 2016r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem dzielnicowym Waldemarem Kopkiem z komisariatu policji w Ciężkowicach. Pan policjant przeprowadził prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze oraz zabaw na śniegu i lodzie. Zaprezentował rekwizyty, którymi posługuje się w codziennej pracy oraz wręczył dzieciom odblaski. Dzieci podarowały panu dzielnicowemu laurki dziękując za spotkanie.

                                                                                                                      Galeria

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    10 listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieka p.Marii  Prokop przygotowały apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez  Polskę niepodległości. Przedszkolaki przypomniały zebranym to ważne wydarzenie z historii naszego kraju.

                                                                                                                      Galeria

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

         Z okazji światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pod hasłem „Mój przyjaciel miś” dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl.I.

       W trakcie zajęć dzieci poznały historię „pluszowego misia”, sławne misie z bajek, nauczyły się wiersza pt. „Niedźwiedź”, kolorowały wybrane przez siebie misie, wspólnie bawiły się przy piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi” i „Jadą, jadą misie”.

                                                                                                                         Galeria 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      Dnia 14 października 2016 r. w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim przyjęto jedenastu pierwszoklasistów.

      Przygotowali oni krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Pierwszoklasiści w obecności swoich rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie, po czym Dyrektor Szkoły mgr Marta Przepióra pasowała ich na uczniów. Dopełnieniem aktu pasowania było wręczenie pierwszoklasistom legitymacji szkolnych oraz pamiątkowych „medali”.

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII – SPOTKANIE Z PROF. AUGUSTYNA MIKI Z UCZNIAMI I NAUCZYCIELAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RZEPIENNIKU STRZYŻEWSKIM

      W poniedziałek  10 października 2016r.  uczniowie  naszej  szkoły  uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z Panem Profesorem Augustynem Miką – światowej sławy pomologiem, czyli znawcą owoców i hodowli drzew owocowych oraz autorem ogromnej ilości opracowań z dziedziny sadownictwa.

      Korzenie rodziny Mików tkwią w Rzepienniku Suchym, a sam profesor pochodzi z Rzepiennika Strzyżewskiego, gdzie jego ojciec prowadził gospodarstwo rolne. Trudna była droga z Rzepiennika na wyżyny nauki. Z determinacją – własną i rodziny – podążał nią Pan Profesor. Studia ukończył w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a swoje umiejętności doskonalił u znakomitego profesora Szczepana Pieniążka w Skierniewicach. Współpracował z najwybitniejszymi światowymi pomologami, zdobywał doświadczenie w instytutach sadowniczych w Anglii, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Japonii.

    Szesnaście lat temu redaktorzy czasopism lokalnych  nawiązali współpracę z Panem Profesorem, zamieszczając jego opowiadania – wspomnienia z czasów dzieciństwa i młodości, pełne ciepła i humoru, przyprawione nuta nostalgii za dawnymi czasami. Zostały one zebrane w tomie „Na wygonie”.

     Pan Profesor nigdy nie zapomniał o rodzinnych stronach. Do domu ukrytego w lesie w Dąbrach często przyjeżdża ze Skierniewic, gdzie dotychczas pracuje.

    Spotkanie z prof. Augustynem Miką umożliwiło uczniom naszej szkoły poznanie historii Życia Pana Profesora, jego zmagania z biedą, głodem, strachem czasów wojennych, a także usłyszenie o dawnej szkole, dziecięcych zabawach i radościach.

    Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w  naszej szkole i niepowtarzalne opowieści. Życzymy dalszych twórczych sukcesów naukowych i sił do pracy.

    Dziękujemy panu Piotrowi Niemcowi Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej za współpracę ze szkołę i pomoc w zorganizowaniu spotkania.

                                                                                                   Galeria

 

Ogłoszenie dotyczące zatrudnienia

Od dnia 02.11.2016r. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim poszukuje nauczyciela języka angielskiego do prowadzenia zajęć w klasach I-III na okres 3 miesięcy w wymiarze 6/18 godzin tygodniowo.

 

USUWAMY AZBEST

      30   września   2016  roku  uczniowie  klas 0-IV uczestniczyli   w ciekawych zajęciach edukacyjnych w ramach projektu "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego".

                                                                                             Galeria 

ZEBRANIE Z RODZICAMI - PRELEKCJA

W związku z tym, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu ,,Zabawy z językiem polskim” a tym samym licznych konkursów promujących czytelnictwo w dniu 29 września 2016 roku o godzinie 15.30 odbyła się prelekcja dla rodziców pt. ,,Jak połknąć bakcyla czytania”. Prezentacja przekonywała rodziców o roli czytania w każdym wieku dziecka  oraz zachęcała do czytelnictwa jako działania przynoszącego korzyści na wielu aspektach rozwoju.

 

MAGIC SHOW

29 września 2016 roku naszą szkołę odwiedził iluzjonista, który zademonstrował nam niezwykle intrygujący  pokaz pt. ,,Magic Show”. Artysta dał pokaz żonglerki, magii oraz niezwykłej zręczności opanowanej do perfekcji. Do zabawy byli włączani też uczniowie, którzy chętnie brali udział w kolejnych etapach pokazu. Występ został nagrodzony gromkimi oklaskami.

                                                                                              Galeria 

 

GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia  15  września  2016  roku  odbyły  sie  Gminne  Biegi  Przełajowe w  Rzepienniku  Strzyżewskim.  Z naszej  szkoły wzięło  udział 10  uczniów z  klas IV - VI. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia 1000 m (dz) i 1500 m(chł).

Najlepsze miejsca zajęli:

Natalia Roman z kl. IV        I miejsce

Justyna Gogola kl. IV          II miejsce

Paulina Gogola z kl. VI        I miejsce

Zuzanna Słowik z kl. VI       II miejsce

                                                                                                 Galeria

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2016 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Pierwszy dzień szkoły to z pewnością jeden z najważniejszych dni w tym roku. Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i powitały swoje wychowawczynie, kolegów i koleżanki.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim, aby czas spędzony w szkole był bogaty w radosne chwile, nowe przyjaźnie, a każdy dzień był okazją do rozwijania swoich zainteresowań, umiejętności i ustawicznego pogłębiania wiedzy.

 

                                    Rok szkolny czas zacząć! Powodzenia!

Wyswietlen: 56535
Aktualności
Licznik odwiedzin :
Preferowana przeglądarka Mozilla Firefox                                     Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska